Väčšina Slovákov mi dá určite za pravdu, že v najťažších časoch od 89 roku dostalo Slovensko tú najneschopnejšiu vládu. To, čo stvárajú títo ľudia, to je niečo strašné a som nesmierne rád, že to nemusím zažívať na vlastnej koži. Prakticky všade vo svete (minimálne všade v Európe) sa momentálne žije lepšie, slobodnejšie, spravodlivejšie a ISTEJŠIE ako na Slovensku. Väčšina Slovákov sa skutočne bojí, čo si táto vláda sebavedomých bláznov zase zmyslí, ako bude šikanovať a buzerovať svojich občanov.

Čo je ešte horšie, nemálo ľudí majú teraz doslova šikanárske orgie a priam sa v tom vyžívajú, ak si môžu na niekoho zrevať „rúúúšku“. Celý život boli veľké bezvýznamné nuly, ale teraz majú pocit dôležitosti.

Ja sa len pýtam, či existuje vôbec nejaká štúdia, ako škodí nosenie rúšku na naše zdravie z dlhodobého hľadiska, keď vdychujeme náš vlastný odpad. A aký bude mať dopad zakrytie tvárí na mentálnu poruchu komunikácie a zníženie sociálnej inteligencie. Veď už teraz je vďaka sociálnym sieťam u mladých ľudí sociálna inteligencia na minime.

Nechcem tvrdiť, že všetci Slováci sú bezvýznamné nuly, či sociálne neschopní. Práveže naopak. Hoci som na Slovensku žil menej ako polovicu môjho života, s určitosťou môžem povedať, že na Slovensku je oveľa viac slušných, vychovaných a skromných ľudí, ako tých hulvátov.

Voľby 2020

Dostávame sa k problému, čo sa stalo na konci februára 2020. Do vedenia tejto krajiny sa dostala práve táto malá časť Slovákov. Ľudia bez chrbtovej kosti, amatéri a diletanti. Nemožno ich nazvať hulvátmi, práveže naopak, sú slušní, vychovaní, vzdelaní (aj keď s kúpenými titulmi), vedia kultivovane rozprávať a vyjadrovať sa. Majú veľmi ďaleko od Mečiarových primitívov z 90 rokov. Ani neviem ako ich nazvať pravým menom. Asi len „nekompetentní, neschopní a veľmi sebavedomí“. To je samozrejme smrteľná kombinácia a hotová katastrofa, ak má takýto človek moc a rozhoduje o chode firmy, či nebodaj štátu.

Ak by som teda povedal, že na Slovensku pripadá 10 slušných ľudí na jedného takéhoto neschopného blázna, tak aj tak to nestačí a nič sa nezmení. Ani 1000 slušných Slovákov proti nemu nemá šancu, pretože za ním stoja súdy, polícia a ešte aj médiá. Slušní a skromní Slováci nemajú žiadnu šancu a neostáva im nič iné, iba všetko trpieť, makať a platiť dane.

Slováci sa obávajú druhej vlny. No tá príde s kamennou istotou, pretože táto vláda nemá žiadny plán na vyriešenie ekonomických dopadov koronakrízy. Nemá žiadne riešenia, žiadnu schopnosť niečo tvoriť. Iba zakazovať, šikanovať, buzerovať, brať si dlh z EU a riešiť nepodstatné problémy.

Pre bežných Slovákov to bude znamenať ďalšie zníženie životnej úrovne a vláda bude nútená brať tam, kde tie peniaze sú: poctiví pracujúci, živnostníci, strední a malí podnikatelia. U všetkých bude nejakým spôsobom zvýšená daň, alebo dokonca až siahnutie na ich osobné účty. Veď už teraz má Slovensko najhorší pomer cien k príjmom v EU: ceny západoeurópske, ale príjmy o niečo vyššie ako pred vstupom do EU.

Rovnako tak siahnu aj na dôchodky. Veď dôchodcovia sú tí poslední, ktorí by šli štrajkovať. Títo politici ale zabudli, že tie peniaze tím ľuďom patria, oni na ne pracovali celý život.

Je až zarážajúce, ako chce táto vláda znížiť príjmy ľudom, ktorí pracovali celý život, no nikto nechce znižovať sociálne dávky ľudom, ktorí nepracovali vôbec.

Žiaľ, na asociálov peniaze budú, pretože títo politici si z nich vypestovali veľkú a ľahko manipulovateľnú voličskú základňu. A oveľa stabilnejšiu a do budúcna perspektívnejšiu ako dôchodcovia, na ktorých stavili Mečiar a Fico. Dôchodcovia majú životnosť pár rokov, no dnešní asociáli tu budú ešte 50-60 rokov a bude ich ešte pribúdať. Z marketingového hľadiska doslova geniálne, až sa mi nechce veriť, že na to prišli sami.

Aké sú teda riešenia

Pozerávam niektorých dospelých youtuberov ako napr. Roman Michelko, Juraj Štubniak, Milan Uhrík, či Jozef Banáš. Hoci majú všetci pravdu (práve títo ľudia by mali riadiť Slovensko), nechápem len, komu sa sťažujú? Kto má niečo zmeniť? Ak to majú byť voľby, tak to si ešte počkáme. Má to byť nový líder z opozície? Veď tí sa handrkujú medzi sebou ako malé deti. Majú to byť nejaké protesty bežných ľudí? Ale aké a kde sa majú konať? Premiér dal všetkým občanom jasný odkaz: ak chce niekto protestovať, nech ide niekde do bočnej uličky, kde nikomu nevadí. Inými slovami „Robte si protesty koľko chcete, mám vás na háku, hlavne neblokujte dopravu a nebuďte na očiach.“

Aké je teda skutočné riešenie?

Žiaľ, je tu iba jedno jediné riešenie, s ktorým veľa z vás nebude súhlasiť. Rezignovať a vysťahovať sa – či už dočasne (na 4 roky), alebo aj na trvalo. Slovensko je nenávratne stratené. Nauč sa jazyk a začni nový život od začiatku, v nejakej slobodnejšej a pre život komfortnejšej krajine.

Sám som začal život od nuly až v štyroch krajinách – Nemecko, Anglicko, Rusko a Ukrajina. Okrem toho som žil niekoľko mesiacov aj vo Švajčiarsku, Lotyšsku, Bielorusku, Kolumbii a niekoľko týždňov v Brazílii a USA. Ak by som mal byť úprimný, nebolo to vôbec zložité. Už za pár týždňov sa mi všade viac páčilo, všade bolo lepšie, komfortnejšie a jednoduchšie žiť ako na Slovensku. A to bolo ešte pred koronakrízou a excesmi tejto vlády. Ak sa naučíš trochu anglicky (aj s pomocou programu Vizuálna Angličtina) a skúsiš žiť niekoľko mesiacov v inej krajine, garantujem ti, že na Slovensko sa už na trvalo nikdy nevrátiš.

Všade na svete ti bude komfortnejšie: ľahšie si nájdeš prácu, alebo rozbehneš biznis. Po sociálnej stránke budeš mať viac priateľov a veľmi zvýšiš šance na zoznámenie sa s partnerom podľa tvojich predstáv. Alebo budeš žiť slobodný spôsob života, bez toho, aby ťa niekto ohováral, alebo nebodaj moralizoval ťa.

Za hranicami Slovenska a znalosťou angličtiny sa ti otvoria možnosti, o ktorých si ani len nesníval. Budeš mať viac peňazí, viac zážitkov, stretneš viac pozitívnych ľudí. Jednou vetou, budeš mať so života oveľa oveľa viac. Vždy maj na pamäti: v priemere žijeme asi 28000 dní. Je teda len a len na tebe, ako ich prežiješ.

Všade za hranicami hovoria ľudia po anglicky. Hoci nie perfektne, ale všade sa dohovoríš aj so slabou angličtinou. Nepotrebuješ dokonalú angličtinu, nepotrebuješ vedieť gramatiku, ako profesionálny prekladateľ. Aj s Angličanmi, či Američanmi sa bez problémov dohovoríš aj s lámanou angličtinou. A práve k rýchlemu a komfortnému naučeniu sa jazyka ti najlepšie pomôže online program Vizuálna Angličtina, kde sa naučíš tie najpoužívanejšie slová a frázy.

Začni ešte dnes a spoznaj svet za hranicami Slovenska.

Ak máš nejaké otázky, pripomienky, atď. napíš ich do komentárov, alebo mne na email.

Ak máš záujem o vstup do onlinekurz Vizuálna Angličtina, môžeš sa prihlásiť tu.

S pozdravom, Milan Marko