Keď som žil v Berlíne, v Londýne, alebo v USA, všade som videl, ako sa východoeurópski chalani báli, alebo hanbili osloviť či zoznámiť sa s dievčaťom zo západu. Stále tam bol ten pocit menejcennosti. Aj ja som ho mal na začiatku, musím sa priznať. Až kým som nerozluskol ich mentalitu. Neuveríš, ale fakt, že si zo Slovenska, alebo z východnej Európy, je dokonca výhoda.

V tomto článku sa zameriam na chlapov, pretože naše krásne Slovensky sú na prechlapíkovanom západe vždy vítané s otvorenou náručou. Im naozaj stačí vedieť trochu po anglicky a západniari im padajú k nohám.

Slovensko je veľmi malá krajina, nikto ju vôbec nepozná. Väčšina ľudí nemá na ňu žiadny názor, čo vzbudzuje záujem a zvedavosť. Tak napríklad v južnej Amerike boli dievčatá veľmi zvedavé, odkiaľ som a kde leží to Slovensko. To keď moji kamaráti z Nemecka, či Anglicka povedali odkiaľ sú, dievčatá len kývli rukou. Ale Slovensko? Veď počtom obyvateľov je to ako jedna štvrť Soa Paola, či Bogoty.

V západnej Európe je to podobné. Západné dievčatá síce vedia, že nejaké to Slovensko niekde tam vzadu existuje, ale v skutočnosti nemajú o nás ani šajnu. Neraz sa dievčatá skoro až hanbili za to, že o Slovensku, ktoré je v Európskej únii, nič nevedia. Iné dievčatá mi povedali, že Nemcov, Angličanov, Írov, atď. už poznajú, sú predvídateľní, ale o Slovákoch nič nevedia. Tak by sa radi s nejakým zoznámili. Raz mi na jednej privátnej párty v Berlíne pár dievčat povedali, keď sú radi, že spoznali nejakého Východoeurópania. Vraj sme pre nich tí správni alfáči (alfasamci), nie ako tá dnešná zoženštilá nemecká mládež. Toto veľmi nalomilo sebavedomím mojim nemeckým spolužiakom z univerzity.

Neskôr som si spravil taký malý prieskum. Ak som bol na rande, alebo nejako prišiel do kontaktu s Nemkami, pýtal som sa ich, že už mali nejakého zahraničného priateľa. A ak áno prišla druhá otázka: Odkiaľ bol. A vyšlo mi z toho nasledovné.

Najlepšie bodovali Chorváti, potom Poliaci a Bulhary. Potom dlho, dlho nič, a potom prišli Turci (čo je pochopiteľné, pri Tureckej invázii v Nemecku) a za nimi nejakí zoženstilí západní chlapci. Žiaľ, aj mladí Taliani, či Francúzi majú dnes veľmi ďaleko od temperamentných alfáčov, ako napr. Delon, Belmondo, či Terence Hil. Západný svet sa v tomto veľmi pokazil, čo vytvorilo obrovské šance pre východných mužov.

Takže ak uvidíš peknú holku na západe a budeš mať možnosť ju osloviť, alebo pozvať ju na rande, neváhaj. Hoci to znie neuveriteľne, ale ak vieš aspoň trochu po anglicky, vyzeráš lepšie ako opica a váš vekový rozdiel nebude polstoročie, tvoje šance sú veľmi vysoké. A že nebudeš vedieť poriadne po anglicky, to ber ako výhodu.

Väčšina krásnych dievčat na západe nie sú Západoeurópanky

Aj v tomto som si spravil takú malú anketu. A to dokonca v dvoch mestách: v Berlíne a v Londýne. Ak som videl krásne dievča na ulici, drzo som sa jej spýtal, odkiaľ je. Nebude pre teba asi žiadne prekvapenie, že z 10 krásnych žien asi 9 nebolo domácich. Najčastejšie Baltické dievčatá, Ukrajinky, Rusky. Čo ma ešte viac udivilo, že viac ako polovica z tých „cezpoľných“ nehovorila po anglicky, alebo nemecky. Maximálne nejakou lámanou angličtinou.

Aký je z toho záver: Ak sa naučíš hoci len trochu po anglicky, môžeš normálne komunikovať s 90% krásnymi ženami v západnej Európe a budeš mať dokonca šancu bodovať. To už je teda dostatočná motivácia, učiť sa anglický jazyk.

Na záver by som sa zmienil o Američankách. Nebudeš možno veriť, ale oni hádžu celý svet do jedného koša. Iba Angličania sú im trochu viacej známi, ale to vôbec neznamená, že majú viacej šancí. Práveže naopak. Robia si posmešky z anglických prízvukov. Naopak, ak más akcent, čo určite budeš mať, to je pre nich veľmi sexy. Presne ako americkí chlapi, tak aj Američanky sú veľmi príjemné a pohodové. Vždy sa s tebou porozprávajú, rozvinú small-talk. Hoci treba mať na pamäti, že je to stále v rovine slušnosti, nie je to osobné – aby si si nenamýšľal, že má o teba záujem. Taký small-talk neznamená vôbec nič. Ale pre potrénovanie angličtiny a získaní dôležitých informácií sú tieto rozhovory veľmi prospešné.

A ak si myslíš, že všetci Američania sú tlstí, tak je to len klišé. Nevzdelaní Američania sú skutočne tlstí, ktorých je v USA väčšina a kazia tak priemer. Ale vzdelaní Američania športujú a stravujú sa lepšie ako my Európania.

Ak sa ti článok páčil, zdielaj ho na sociálnych sieťach. Ak máš akúkoľvek otázku, napíš ju dolu do komentára.

S pozdravom, Milan Marko